Logo Logo

İnternetten Para Kazanmanın 15 Farklı Yolu

İçindekiler
09.11.2022 - 21 dk Okuma Süresi

İnternetten para kazanma yolları arasında oldukça fazla yöntem vardır. Ancak bunlar arasından size uygun olanını tercih etmeniz ve onun üzerine çalışmanız gerekir. İnternetten para kazanmak, her ne kadar kolay bir iş gibi gösterilse de zor bir süreçtir. Kazancı dudak uçuklatan YouTuber’lar ve influencerlar insanların daha fazla internetten kazanç elde etme yollarını araştırmasına neden olmaktadır. 

İnternetten para kazanmak isteyenler, ilk önce tavsiye edilen yöntemleri uygulayacak kabiliyete ve yeteneğe sahip olmalıdır. Örneğin; YouTube üzerinden para kazanmak istiyorsanız video çekmek için iyi bir kameraya ve mikrofona ihtiyacınız vardır. PC oyunları hakkında yazılar yazıp bloğunuzda paylaşacaksanız yeteri kadar oyun incelemesi yapmanız gerekir.

İnternetten para kazanmanızı sağlayan bazı yöntemlerde yasal yükümlülükleriniz de vardır. Vergi ödeme ve şirket kurma gibi yükümlülüklerinizin olup olmadığını öğrenmek için konunun uzmanlarından destek almanız da gerekebilir. Bunların her biri ayrı bir maliyet kalemidir. Yani internetten para kazanmak için de belirli bir maddi birikime sahip olmanız, bazı yöntemler için gerekli olabilir. 

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmak için çok sayıda alternatifiniz mevcuttur. Geçmiş yıllardan bu yana online ortamda para kazanma yöntemleri çeşitlenmiştir. Para kazanmak için teknik bilginize ve donanımınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. 

1- E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

E-ticaret, internet üzerinden ürün satışı yapmaktır. İnternet üzerinden satış yapmak istiyorsanız elinizde satmak için uygun ürünlerin bulunması gerekir. Bu ürünlerin belirli bir satış hacminin de olması önemlidir. E-ticaret ile ürünlerinizi satmak için farklı araçlar kullanabilirsiniz. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Kendi e-ticaret sitenizi kurmak
 • Online pazar yerlerinden satış yapmak
 • Sosyal medya üzerinden satış yapmak 

Kendi e-ticaret sitenizi kurmak istiyorsanız öncesinde bir şirket kurmanız gerekir. Çünkü şirket sahibi olmadan internet üzerinden ödeme almanız mümkün değildir. E-ticaret altyapısı alarak sitenizin kurulumunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum aşamasını tamamladıktan sonra ürünlerinizi siteye yüklemeniz ve hedef kitlenize ulaştırmanız gerekir. 

E-ticaret sitenizi daha fazla kişiye ulaştırmak için tanıtım çalışmalarına önem vermelisiniz. Bunun için Google reklamlarını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya üzerinden kendi sitenizi kendiniz de tanıtabilirsiniz. 

E-ticaret sitesi üzerinden ürün satışı yapmak isteyenlerin özellikle güvenlik konusuna ciddi önem vermesi gerekir. Bunun yanı sıra kullanılacak altyapı SEO uyumlu olmalıdır. Son olarak ürün görselleri ve açıklamalar, kullanıcılara hitap edecek bir nitelik taşımalıdır. 

2- İçerik Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

İçerik yazarlığı, internetten para kazanma yolları arasında tercih edilenlerden biridir. Öğrenciler, ev hanımları bu işi yaparak gelir elde etmeye çalışır. Bir işi olsa bile ek iş olarak da içerik yazarlığı yapanlar vardır. İçerik yazarlığı, web siteleri için çeşitli konularda yazılar hazırlanması şeklinde yapılan bir iştir. 

İçerik yazarları, içerik siteleri üzerinden iş alarak yazdıkları yazı başına para kazanır. Bu işi yapabileceğiniz çok sayıda internet sitesi vardır. Ancak öncesinde içeriklerin nasıl yazılması gerektiğine dair bilgi edinmeniz gerekir.

Web sitelerine yazacağınız içiriklerin SEO uyumlu olması gerekir. Bunun için anahtar kelimeleri yazılarınızda kullanmalısınız. Anahtar kelime, kullanıcıların bir konu hakkında Google’da arama yaparken en fazla kullandıkları kelimelerdir. Örneğin, griple ilgili arama yapan bir Google kullanıcısı, en çok Grip belirtileri, grip nedenleri gibi kelimeleri kullanır. 

İçerik yazarken okunabilirlik, dil bilgisi gibi detaylar da son derece önemlidir. Örneğin bir ürün açıklaması, okuyucuyu ürünü almaya teşvik etmelidir. Bir blog yazısının ilk paragrafını okuyan kişi, devamını da okumak için istek duymalıdır. Bu detayları öğrenerek siz de piyasada aranan bir içerik yazarı olabilirsiniz. 

3- Web Tasarım Yaparak Para Kazanmak

Web tasarım, internetten yapılabilecek ancak uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu işi yapmak için kodlama, tasarım programlarını kullanma gibi yetenekleriniz olmalıdır. Web tasarım bir internet sitesinin sıfırdan tasarlanmasıdır. Sıfırdan yapılacak bir tasarım yerine içerik yönetim sistemlerinin sunduğu hazır şablonları da kullanabilirsiniz. 

En çok tercih edilen içerik yönetim sistemlerinden biri WordPress’tir. WordPress size hazır temalar, eklentiler sunar. Bunları kullanarak kendiniz için en uygun tasarımı oluşturabilirsiniz. Ancak WordPress ile bir internet sitesi kurmak da belirli bir uzmanlık gerektirir. WordPress’ten nasıl site kurabileceğinize yönelik eğitimler alarak konu üzerinde uzmanlaşabilirsiniz. 

4- NFT Satışı Yaparak Para Kazanmak

NFT, dijital sanat eserlerinin satıldığı ve kendine has özellikleri bulunan bir sistemdir. Dijital sanat ürünlerinin benzersiz olduğu ve satışların kripto para ile yapıldığı NFT sisteminde, satış yapmak oldukça kolaydır. Ancak burada önemli olan NFT olarak satışa koyabileceğiniz bir ürününüzün olmasıdır. Bazı sitelerde NFT satmak belirli bir ücrete tabidir.

Özellikle Ethereum ile çalışan sitelerde ücretler fazladır. Ancak farklı sitelerde daha düşük bir ücrete satış yapma şansı bulabilirsiniz. Satışlarınıza başlamak için ilk önce sizin için uygun olan satış yerini seçmelisiniz. Bunun yanı sıra bir kripto cüzdan da edinmeniz gerekir. Dijital Pazar yerine NFT yükleme işlemini tamamladıktan sonra yapmanız gereken başka işlem kalmaz. 

NFT, sürekli kazanç sağlayan bir yatırımdır. Kripto para gibi NFT’yi satın alabilir ve değeri artınca satabilirsiniz. OpenSea, Gleam.io, Magic Eden gibi pek çok NFT satış platformu vardır.

5- Online Ders Vererek Para Kazanmak

Online ders verme, yeterli eğitime sahip olmanız halinde para kazanmak için harika bir yoldur. Üstelik eğitim vermek için öğretmen olmanıza gerek yoktur. Bildiğiniz bir programı ya da yetkin olduğunuz bir konuyu anlatarak ders verebilirsiniz. 

Ders vermek için kendinize sosyal medya üzerinden ya da siteniz üzerinden öğrenciler bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra uzaktan eğitim sitesi kurabilir ve derslerinizi siteden yapabilirsiniz. Aynı zamanda birçok eğitmeni ve öğrenciyi buluşturan platformlar da vardır. 

Udemy, eğitim verebileceğiniz platformlardan biridir. Bu platformda hiçbir ücret ödemeden eğitim verebilirsiniz. Yapmanız gereken profesyonel eğitim videoları hazırlamak ve bunları Udemy sistemine yüklemektir. 

Udemy üzerinden videolarınızı yükledikten sonra öğrencilerden gelen talebe göre eğitim videolarınız izlenir. Daha çok kişiye ulaşabilmek için etkileyici tanıtım videoları hazırlayabilirsiniz. Eğitimin kullanıcılara sağlayacağı faydayı ön plana çıkararak da daha fazla öğrencinin ilgisini çekebilirsiniz. 

6- Influencer Olarak Para Kazanmak

Influencer olmak, herkesin kolay para kazanma yolu olarak gördüğü bir iştir. Ancak influencer olmak da başlı başına bir emek gerektirir. Eğer kalıcı olmak ve güzel işler yapmak istiyorsanız belirli bir konu üzerinden ilerlemelisiniz. Bu konuda kendi özgün tarzınızı ortaya koymanız da önemlidir. 

Örneğin Instagram’da her gün farklı yemek tarifleri veren bir sayfa açacaksanız kaliteli bir kamera kullanmaya dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda anlatımınız da insanların ilgisini çekecek şekilde olmalıdır. 

Influencer olmak bazen tesadüfi bir şekilde de olabilir. Bir sokak röportajı videonuz viral olabilir. Ya da kendi halinizde çektiğiniz bir video milyonlarca kez izlenebilir. Bu gibi durumlarda takipçi sayınız bir anda artar ve çeşitli firmalardan reklam teklifleri almaya başlayabilirsiniz.

Influencerlar hem sosyal medya platformlarından hem de aldıkları reklamlardan para kazanır. Youtube’da izlenme başına ve takipçi başına gibi farklı ödeme sistemleri vardır. Ne kadar çok takipçiniz varsa o kadar çok fazla gelir elde edersiniz. 

Influencerların takipçilerinin organik olması da son derece önemlidir. Takipçi, beğeni satın almak; hesabınızın kapanmasına neden olabilir. Bu nedenle böyle yollara başvurmamalı ve her zaman doğal yollarla yeni takipçilerinize ulaşmalısınız. 

7- SEO Uzmanı Olup Danışmanlık Vererek Para Kazanmak

SEO uzmanı olarak internetten para kazanabilir ve lokasyondan bağımsız bir şekilde işlerinizi yürütebilirsiniz. SEO uzmanı bir web sitesinin, Google’da sıralamasını iyileştirmesine yardımcı olan kişidir. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO ile ilgili çalışmaların uzun vadeli bir süreçte yapılması gerekir.

SEO uzmanı olmak da belirli bir eğitim gerektirir. Bunun için online ya da fiziki kurslara katılabilirsiniz. Ancak eğitimin yanı sıra uygulamada da ne denli başarılı olduğunuz önemlidir. Size ait birkaç site üzerinde denemeler yaptıktan sonra başka kişilerin, firmaların SEO çalışmalarını yürütebilirsiniz. 

SEO uzmanları şu işleri yapar:

 • Sitede bulunan görsellerin optimize edilmesi
 • İçeriklerin SEO uyumlu hale getirilmesi
 • Arama motorlarındaki değişiklikleri takip ederek güncelleme çalışmalarını yürütür.
 • İçerik yazarı ya da editörü ile koordineli bir şekilde çalışırlar.
 • Anahtar kelimelerin aranma hacimleri gibi ölçümler yaparak bu kelimelerden reklamlar verirler.
 • Anahtar kelimeleri içerecek şekilde yazıların düzenlenmesini sağlarlar.

8- Podcast Üreterek Para Kazanmak

Podcastler son yıllarda gitgide popülerleşen online içeriklerden biridir. Ses kaydı şeklinde olan podcastlerde bir motivasyon konuşması yapabilir, uzmanlık konunuzu anlatabilirsiniz. Bunun yanı sıra komik bir konuyu da dinleyicilere aktarabilirsiniz. Popüler podcast konularından bazıları şunlardır:

 • Eğitim
 • Kültür-sanat
 • Müzik
 • Komedi
 • Haber
 • Bilim
 • Teknoloji

Bu başlıklar altında vereceğiniz bilgiler sayesinde hatrı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşma şansınız vardır. Dinleyici kitleniz genişledikçe para kazanma şansınız da artar. Podcastlerden para kazanmak için kullanacağınız yöntemlerden biri satış ortaklığıdır.

Satış ortaklığı, influencerların ürün tanıtımına benzer bir mantıkla çalışır. Podcast içerisinde bir markaya ait üründen, hizmetten bahsedebilirsiniz. Bu sayede söz konusu ürün ya da hizmetler satıldıkça komisyon alabilirsiniz. 

Podcastleriniz için sponsor bulma şansınız da vardır. Bunun için aylık en az 5-10 bin kişi tarafından dinlenmeniz gerekir. Böylece farklı markalarla sponsorluk anlaşması yapabilirsiniz. 

9- Sosyal Medya Yöneticiliği Yaparak Para Kazanmak

Sosyal medya yöneticiliği; bir kişinin, markanın, firmanın sosyal medya hesaplarının yönetiminin sizde olması anlamına gelir. Yapılacak paylaşımların planlanması, hazırlanması ve farklı organizasyon süreçlerinin yönetilmesi tamamen sizin kontrolünüzdedir. Bu nedenle şirket politikasını ya da kişilerin sosyal medya ile ulaşmak istediği hedefi doğru kavramalısınız.

Sosyal medya yöneticileri ile çalışan firmaların yegâne amacı, her zaman daha çok kişiye ulaşmaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için sosyal medya platformlarının algoritmalarına göre hareket etmek gerekir. Aynı zamanda hedef kitlenin beklentileri de önemlidir.

Sosyal medya yöneticilerinin istatistikleri doğru takip etmesi ve analiz etmesi de önemlidir. Bu sayede elde edilen sonuçlara göre yeni stratejiler geliştirilebilir. Sosyal medya hesaplarının tanıtımı da doğru yapmak gerekir. Instagram, Facebook gibi platformların kendi reklam sistemi vardır. 

Çalıştığınız kişi ya da firmalardan bir reklam bütçesi isteyerek tanıtım yapabilirsiniz. Reklamların yanı sıra etiketlerin doğru kullanımı, influencer iş birliği gibi yöntemlere de başvurabilirsiniz. 

10- Sosyal Medya Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

Sosyal medya üzerinden satış hem firmaların hem de kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu yöntemde genellikle iki farklı yol kullanılır. Bunlardan ilki ürünlerin görselini, fiyatını paylaşmak ve müşteriyle mesaj üzerinden sipariş oluşturmaktır. 

Diğeri ise daha kurumsal firmalar tarafından tercih edilir. Firma, ürün görselinden internet sitesine link verir. Satışlar, e-ticaret sitesi üzerinden gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra Facebook ve Instagram’ın mağaza sayfaları da vardır. 

Sosyal medya üzerinden ev içerisinde ürettiği ürünleri satanlar, esnaf muafiyeti belgesi alabilir. Ancak bunun dışındaki satışların vergi denetimine tabi olduğu unutulmamalıdır. Bir denetim söz konusu olduğunda size, geriye dönük kazancınıza yönelik vergi cezası uygulanabilir. 

Sosyal medya üzerinden satışlarınız sırasında ürün görselleri ve diğer paylaşımlarınız son derece önemlidir. Aynı zamanda müşteri iletişiminize de dikkat etmeniz gerekir. 

11- Stok Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

Stok fotoğrafçılık, fotoğraf çekiminde uzman olan kişiler için uygun bir para kazanma yöntemidir. İnternette ücretli ve ücretsiz görseller sunan birçok stok sitesi vardır. Çektiğiniz fotoğrafları bu sitelere satarak gelir elde edebilirsiniz. 

Stok fotoğrafçılığı yapmanız için ilk önce uygun ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Gelişmiş özelliklere sahip bir fotoğraf makinesi, tripod ve çeşitli lensler kazancınızı artırır. Bunun yanı sıra photoshop gibi video düzenleme programlarının kullanımına da hâkim olmalısınız. Stok fotoğraflar her zaman kaliteli olmalı ve günceli yakalamayı başarmalıdır. 

Özel günlerde insanlar, daha fazla hazır görsel arayışına girer. Bu süreçlerde hazırladığınız ilgili görselleri stok sitelerine yükleyebilirsiniz. Stok görsel siteleri size satış başına belirli bir ücret verir. Bunun yanı sıra farklı çalışma prensiplerine sahip stok görsel siteleri de olabilir. 

12- Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri yapmak, doğru müşteri portföyüne ulaştıktan sonra gerçekten kazançlı bir iştir. Tabii burada sadece dil bilmek, çeviri yapmak için yeterli değildir. Çevirinin de kendine göre standartları ve kuralları vardır. Teknik konular ve gündelik konularda aynı sözcükler, farklı manalara gelebilir. Bu nedenle oldukça dikkatli ilerlemek gerekir.

Yeteri kadar iyi bir çeviri yapmadığınız takdirde olumsuz eleştirilerle karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda önemli evrakların çevirisini yaptıran kişilerin ciddi sorunlarla karşılaşmasına neden olabilirsiniz. Çeviri yaparak para kazanmak için Fiverr, Freelancer, Bionluk gibi siteleri kullanabilirsiniz. 

13- Uygulama Geliştirmek Para Kazanmak

Uygulama geliştirmek, son yıllarda sıklıkla ihtiyaç duyulan hizmetlerden birisidir. Tasarladığınız uygulamaları satıp para kazanmak için ilk önce yazılım bilgisine sahip olmanız gerekir. Bunun yanı sıra kullanıcı odaklı olan ve hedef kitlenin beklentilerine uygun bir uygulama ortaya çıkarmalısınız.

Uygulamadan para kazanmanız için çok fazla kişi tarafından indirilmesi gerekir. Bu sayede uygulamanıza reklam alabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama içi satın almalar ile de belirli bir gelir elde edebilirsiniz. Firmalardan sitenize sponsorluk alarak ya da bağlı kuruluş bağlantıları üzerinden de kazanç elde etmeniz mümkündür. 

14- Bitcoin İle Para Kazanmak

Bitcoin ile para kazanma son yılların sıklıkla tercih edilen bir o kadar da riskli yollarından biridir. Parasını artırmak amacıyla bitcoin piyasasına giren aksine batıran pek çok insan vardır. Bu nedenle dikkatli ve bilinçli şekilde bitcoin işlemlerinizi yapmalısınız.

İlk yapmanız gereken aracı kurum tercihidir. Aracı kurumlara kayıt olduktan sonra para yatırmalısınız. Paranızı EFT, havale ya da kredi kartı ile yatırabilirsiniz. Yatırımınızı yaptıktan sonra analiz kabiliyetine sahip olarak piyasaları değerlendirmelisiniz. Böyle bir bilginiz yoksa para kaybetme ihtimaliniz yüksektir. 

Teknik olarak piyasaları analiz edebilmek için bu konuyla ilgili kitapları okuyabilirsiniz. Aynı zamanda konuyla ilgili YouTube’da yer alan videoları da izleyebilirsiniz. Kendinize göre bir strateji geliştirerek belirli bir yatırım politikası izlemeniz de önemlidir. 

15- Yemek Yaparak Para Kazanma

Yemek yaparak para kazanmak, özellikle ev hanımlarının sıklıkla yaptığı bir iştir. Evde yaptığınız yemekleri restoranlara ya da kişilere satabilirsiniz. Bunu sosyal medya hesabınız üzerinden yapmanız mümkündür. Bu sayede bulunduğunuz bölgedeki insanlar size kolayca ulaşabilir.

Pasta yaparak satma tercih edebileceğiniz işlerden biridir. Aldığınız siparişe göre yaptığınız pastaların fotoğraflarını çekebilir ve sosyal medyada sergileyebilirsiniz. Böylece daha fazla sayıda kişi size pasta siparişi verir. 

E-ticaret Yaparak Para Kazanmak Mantıklı Mı?   

E-ticaret yaparak para kazanmak, son derece mantıklı bir iştir. Ancak bu işin inceliklerini bilmek de son derece önemlidir. E-ticaret yapan pek çok firma olması, rakip analizini daha önemli hale getirir. Birçok kişinin alışveriş için online pazar yerlerini tercih etmesi de önemli bir detaydır. 

E-ticarete başlamadan önce ürün, altyapı seçimi gibi konularda dikkatli davranmak gerekir. Ödemelerin nasıl alınacağı da mühim bir konudur. Bu aşamada yola her zaman profesyonellerle çıkmalısınız.

Profesyonel bir altyapı sağlayıcı, ödeme sistemi sizin başarılarınızın artmasını sağlar. Bunun yanı sıra geleceği doğru okumanızda da fayda vardır. Sadece şu an talep gören ürünler yerine uzun vadede talep görenlere yönelmelisiniz.    

Hangi Alanlarda E-ticaret Yapılabilir?

E-ticaret yapılabilecek alanlar arasında çok fazla seçenek mevcuttur. Birçok ürün, e-ticaret ile satılabilir. Ancak aynı ürünü satan çok sayıda firmanın olması, rekabet gücünüzü zorlayabilir. Satmayı planladığınız ürünlerin kalitesi, kullanım alanı gibi pek çok detaya dikkat etmek gerekir.

Elektronik Ürünler

Elektronik ürünler, günlük hayatı ciddi manada kolaylaştırır. Küçük ev aletleri, beyaz eşya, televizyon gibi farklı ürünlerden bir seçki oluşturarak satış yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra elektronik eşyalarda kullanılan aksesuarlar da sıklıkla satılan ürünler arasındadır. TV askı aparatı, kahve makinesi filtresi gibi yardımcı ürünlerle satışlarınızı artırabilirsiniz.

Evcil Hayvan Ürünleri

Evinde evcil bir hayvan besleyen herkesin bazı ürünlere ihtiyacı vardır. Bunların başında mamalar gelir. Kaliteli bileşenlere sahip mamalarla sevimli dostunuz, her zaman sağlıklı olur. Bunun dışında oyuncaklar, tasmalar ve çeşitli bakım ürünleri de evcil hayvanlar için gerekliliktir. Sadece bu ürünleri satarak e-ticaret yapabilirsiniz.

Kadın Aksesuarları

Aksesuarlar, kadınların günlük hayatında vazgeçilmezleri arasındadır. Gelişen teknoloji sayesinde artık farklı biçimlerde birçok aksesuar tasarlamak mümkündür. Aynı zamanda el yapımı aksesuarların da alıcısı oldukça fazladır. Kendi tasarladığınız ya da tedarikçiden satın aldığınız aksesuarları, e-ticaret sitenizden satabilirsiniz.

Giyim Ürünleri

Giyim ürünleri en çok kadınlardan talep görür. Günlük, abiye, outdoor ve iç giyim gibi farklı seçenekler arasından her ana uygun bir seçim yapılabilir. Siz de e-ticaret sitenizde farklı kategorilerdeki ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. 

Kişiye Özel Tasarımlar

Kişiye özel tasarımlar, sadece belli bir kişiye özel olan hediyelerdir. Fotoğraf baskılı bir tişört, isim yazılı bir kalem gibi farklı tasarımlar; sadece o kişiye özel yapıldığı için farklı bir mana içerir. Kişiye özel tasarımlar, özellikle çiftler tarafından sıklıkla tercih edilir. Çiftlerin beraber oldukları fotoğraflar; yastıklara, nevresim takımlarına basılabilir. Bu tarz tasarımlar satmak da e-ticaret için iyi bir alternatiftir. 

İnternetten Satış Yaparken Ödemeleri Nasıl Alabilirim?

İnternetten satış yaparken ödemeleri almak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı satış yapılan platforma göre değişir. Sosyal medyadan yapılan satışlarda link ile ödeme, yaygın kullanılan bir yöntemdir. E-ticaret sitelerinde ise PayTR ve sanal POS ile ödeme alınabilir. Bunun dışında havale-EFT, kapıda ödeme gibi yöntemler de vardır.

Online pazar yerlerinde satış yaparken onların belirlediği ödeme yöntemlerini kullanmanız gerekir. E-ticaret altyapı sağlayıcınızın da kendine özel bir ödeme sistemi olabilir. 

PayTR

PayTR, her zaman için güvenebileceğiniz sanal POS uygulamalarından biridir. PayTR ile e-ticaret sitenizde tüm kredi kartları ile ödeme alırsınız. Bu ödeme sisteminin size olduğu kadar müşterilere de birçok faydası vardır. 

Sahtecilik önleme ve kart güvenliği konusunda PayTR son derece avantajlıdır. PayTR, PCC ve DSS uyumlu altyapıya sahiptir. Sahteciliğin tespiti için geliştirilen filtreler sayesinde şüpheli işlemler anında tespit edilir. Bu tarz işlemlere onay verilmediği için herhangi bir kaybınız olmaz. 

SSL sertifikasına sahip altyapı sistemi sayesinde kullanıcılar tereddüt etmeden kredi kartı ile alışveriş yapabilir. PayTR’nin önemli bir avantajı da ertesi gün yapılan ödemelerdir. Siparişleriniz onaylandıktan sonra hemen ertesi gün ödeme alabilirsiniz. 

PayTR sizden sanal POS aidatı almaz. Alınacak komisyon oranı ise tamamen iş hacminize uygun şekilde belirlenir. Bu nedenle son derece avantajlıdır. 

Sanal POS

Sanal POS e-ticaret sitesi üzerinden ödeme almanızı sağlar. PayTR ve benzeri sanal POS çözümlerini kullanarak güvenli şekilde ödeme alabilirsiniz. Sanal POS kullanmanın en önemli avantajı, hızlı ve güvenli şekilde ödeme almaktır. Sitenize giren ziyaretçiler, herhangi bir kredi kartını kullanarak rahatça ödeme yapabilir. Sanal POS satışların takibini yapabilme ve raporlama yönüyle de avantajlıdır. 

Link ile ödeme, özellikle sosyal medya satışlarında kullanılır. Bunun için sosyal medya hesaplarınızdan alışveriş yapan kişilerin iletişim bilgilerine ihtiyaç vardır. Müşterinizin cep telefonuna ya da mail adresine ödeme linki gönderebilirsiniz. 

Link üzerinden kart bilgilerini paylaşan kişiler, ödeme adımını kolayca tamamlar. Güvenli bir altyapı tercih ettiğiniz sürece link ile ödemede herhangi bir problem ortaya çıkmaz. 

Ürünler İnternetten Nasıl Satılabilir?

Ürünleri internetten satmak için e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra online pazar yerleri ve sosyal medya üzerinden satış yapabilirsiniz. Online pazar yerleri sizden belirli oranlarda komisyon alır. Komisyon oranları platformlara göre değişiklik gösterir. Online pazar yerlerinin bazılarında, mağaza açılış ücreti ve üyelik aidatı da vardır. 

Tercih ettiğiniz platforma ürünlerinizi yükleyerek satış yaparken bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Öncelikle sitenizin stoklarını her zaman güncellemelisiniz. Tükenen ürünlerin yerine yenisini koymanız son derece önemlidir.

Stokların yanı sıra ürünleri doğru tanıtmanız da gerekir. Ürünlerinizi doğru şekilde tanıtmak için etkileyici görseller kullanmalısınız. Bunun yanı sıra ürün açıklamalarında yeterli bilgi vermelisiniz. Ürünlerinizi farklı ülkelere satmanız da mümkündür. Bunun için Aliexpress, Etsy gibi siteleri kullanabilirsiniz. 

Fiverr, Frelancer, Bionluk, Armut, Upwork gibi sitelerden yeteneklerinize göre hizmetlerinizi sunarak para kazanabilirsiniz. 

İnternetten en hızlı şekilde para kazanmanın yolu bir yeteneği ve beceriyi ortaya koymaktır. Örneğin, çok güzel resim yapıyorsanız bu resimleri satarak gelir elde edebilirsiniz.

Blog yazarak, web sitesi tasarlayarak, e-ticaret yaparak ve daha pek çok yöntemle evden para kazanmak mümkündür. 

Evde blog yazarlığı, SEO uzmanlığı, eğitmenlik gibi farklı işleri yaparak para kazanabilirsiniz. 

Adsense reklamları, YouTube, Google Play’de uygulama sahibi olmak ya da kitap yüklemek gibi farklı seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Yaklaşık 3 ila 10 dolar arasında değişir. 

Öğrenciler internetten para kazanmak için blog yazarlığı, influencerlık, sosyal medya yöneticiliği gibi işler yapabilir. 

Çektiğiniz fotoğrafları, stok görsel sitelerinde satabilirsiniz. 

Amazon, Trendyol, Hepsiburada, Aliexpress gibi farklı sitelerden dropshipping yapılabilir. 

İnternetten satış yapılan platformların birçoğu şirket kurmanızı zorunlu kılar. Bu nedenle vergi vermeden ve şirket kurmadan çok kısıtlı bir alanda satış yapabilirsiniz. 

E-ticaret sitenizden ve online pazar yerlerinden satış yapmak için şirket kurmanız gerekir. 

Sosyal medyadan satış yaparken PayTR’nin güvenli altyapısını kullanabilirsiniz. 

İnternetten aylık ne kadar para kazanacağınız yaptığınız işe ve iş hacminize bağlıdır. 

İnternetten para kazanmak sanıldığı kadar kolay değildir. Belli bir deneyim ve strateji gerektirir. 

Benzer Blog İçerikleri İlginizi Çekebilir