Logo Logo

PayTR Üye İş Yerlerinde Tosla Bakiyesiyle Ödeme Kolaylığı

İçindekiler
28.10.2021 - 5 dk Okuma Süresi

Türk mühendislerinin geliştirdiği, yenilikçi ürün ve çözümler sunan Ödeme Kuruluşu PayTR ve Tosla iş birliğiyle PayTR üye işyerlerinde QR yöntemiyle ödeme seçeneği sunuluyor. Herhangi bir kart sahibi veya banka müşterisi olmaya gerek kalmadan kullanıcılar, kolay ve hızlı bir şekilde Tosla bakiyeleriyle ödeme yapabilecek.

Geliştirdiği ürün ve teknolojilerle üye iş yerlerinin hayatlarını kolaylaştıran ödeme kuruluşu PayTR, Türkiye’nin ilk banka iştiraki olan e-para şirketi AkÖde’nin geliştirdiği yenilikçi finansal mobil platformu Tosla ile iş birliği başlattı. Buna göre kullanıcılar 50 binden fazla ATM ve/veya 9 binden fazla anlaşmalı noktadan Tosla hesabına bakiye yükleyerek harcama yapmaya başlayabiliyor. Her yaştan bireyin finansal ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen Tosla’ya banka müşterisi olmaya gerek kalmadan saniyeler içinde kayıt olunabiliyor.

Banka müşterisi olmayan ya da kart kullanmayan müşterilerin e-ticaret ekosistemine dahil edilmesi PayTR ve Tosla iş birliğinin en önemli katkıları arasında yer alıyor. Kullanıcılar anlaşmalı PayTR üye iş yerlerinde ödeme adımına geldiklerinde Tosla uygulamasını açarak ekranda çıkan QR’ı tarıyor, Tosla bakiyeleri ile pratik şekilde ödemelerini tamamlıyor.

PayTR CEO’su Tarık Tombul iş birliğiyle ilgili şunları söyledi“Tosla iş birliğimiz sayesinde üye iş yerlerimizde Tosla hesabı olan kullanıcılar herhangi bir kart sahibi veya banka müşterisi olmaya gerek kalmadan kolay ve hızlı bir şekilde ödeme yapabilecek. PayTR olarak ‘hayatı kolaylaştırma’ misyonumuz doğrultusunda önümüzdeki dönemde de yeni ürünlerimizi üye iş yerlerimize sunmaya devam edeceğiz.”

Kullandıkça para kazandıran Tosback uygulamasıyla Tosla; birçok dijital platformda, online alışverişlerde ve mağazalarda kullanıcılarına yüzde 50’ye varan Tosback indirimleri kazandırıyor.  Tosback Tosla’yı kullandıkça kazanılan para anlamına geliyor ve kullanıcılar anında kazandıkları Tosback tutarlarını başka harcamalarında kullanabiliyor. Kullanıcılar bazı PayTR üye iş yerlerinde de Tosback fırsatlarından yararlanabilecek.

PayTR Hakkında

2009 yılında kurulan, 26 Nisan 2016 itibarıyla 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşu olan PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. güçlü altyapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ve deneyimli ekibiyle sunduğu ödeme sistemleri ile tüketicilerin ve 50 binin üzerinde iş yerinin hayatını kolaylaştırmaktadır. Türk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR, dijital ortam üzerinden sanal POS başvurusu, sahtecilik önleme, tek entegrasyonla tüm bankalara ulaşma imkanı, tüm yerli ve yabancı banka ve kredi kartlarının yanı sıra ön ödemeli kartlarla işlem yapabilme, tek mutabakat paneli, KPay ile QR kodla ödeme, bakiye yükleme, B2B firmalar için tahsilat modülü, kart saklama ve tek tıkla ödeme (kart saklama) hizmetine ek olarak şirkete özel olan sanal POS’u 2 saatte aktifleştirme, ertesi gün tahsilat ve OvO ile oWallet üzerinden uygulamaya ihtiyaç duymadan Apple Wallet, Google Wallet gibi sistemlerden ödeme alma imkanı sunmaktadır. PayTR ödeme sistemleri, kendi bünyesinde geliştirerek optimize ettiği yazılım ve kontrol mekanizmalarıyla da e-ticaret mağazalarının sahtecilik kaynaklı kayıplarını en düşük seviyeye indirgemektedir. Yıllardır TOBB Türkiye 100 listesinde yer alan ve hayatı kolaylaştıran ödeme kuruluşu PayTR, PSM Awards’un “En İnovatif Ürün” ödüllerinin sahibi olmuştur. Hızlı büyümesiyle Deloitte Teknoloji Fast 50 ve Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA listelerinde yer almaktadır. Türkiye’nin önde gelen ilk 500 bilişim şirketlerinden biri olan PayTR, 2020 yılında İzmir şirketleri ilk 10 listesinde üçüncü sırada ve son bir yılda En Hızlı Büyüyen Bilişim Şirketleri arasında ilk 10’da yer almıştır. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü ENSO tarafından 10’uncu kez düzenlenen Boğaziçi İş Dünyası Ödülleri’nde ‘Yılın Fintek Şirketi’ seçilmiştir.

 

Aköde Hakkında

Aköde %100 Akbank iştiraki olan bir e-para şirketidir. Eylül 2019’da Aköde’nin ilk ürünü ‘Tosla’ dijital cüzdanı «Paranın Sosyal Hali» mottosu ile lanse edildi. Tosla, kullanıcıların basit finansal ihtiyaçlarını banka müşterisi olmadan eğlenceli, sosyal, kolay & hızlı yolla gerçekleştirebilecekleri bir mobil platformdur. Toslalılar kendi aralarında 7/24 anında para gönderebiliyor, Tosla hesaplarına tüm ATM’lerden, Teknosa, CarrefourSA mağazalarından ve ŞOK Marketler’den para yükleyebiliyorlar. Toslayanlar ayrıca istanbulkart yüklemelerinde NFC ile kartını Tosla’ya ekleyebilirken bakiyelerini tek tuşla Tosla’dan yükleyip hediye TL Tosbackleri anında yine İstanbulkartlarına alabiliyorlar. Toslayanlar tüm harcamalarını, kampanya kazanımlarını, bunlara dair detayları uygulama üzerinden hesap hareketlerinden görebiliyor ve nereye ne kadar para göndermiş, Tosla kart ile ne kadar alışveriş yapmış takip edebiliyor.

https://tosla.com/

Benzer Blog İçerikleri İlginizi Çekebilir