Sanal POS nedir? Nasıl Sanal POS alınır?

E-ticaret sitenizden ödeme almanın en yaygın yolu Sanal POS kullanmaktır. Tıpkı mağazalarda ödeme yaptığımız POS cihazları gibi işlev gören Sanal POS yazılımları, sisteminize kolayca entegre edilerek ödeme ürünlerinizi satışa dönüştürmeyi sağlar. Sanal POS hakkında genel bilginin yanı sıra, Sanal Pos almak için nasıl başvururum sorusunu da bu yazıda yanıtlıyoruz.

Ürünlerle bezeli bir web sitesini basit bir çevrimiçi katalogdan, gerçek bir satış noktasına çeviren faktör sanal POS’tur. Bildiğimiz POS makinelerinin e-ticaret sitelerine uyarlanmış masaüstü ya da web uygulamaları olarak tasarlanan sanal POS sistemleri, birçok farklı ödeme seçeneğini 7/24 kabul edebilmenize olanak tanır.

Sanal Pos, güvenli ödeme kabul etmenizi sağlamanın yanı sıra, müşterilerin kesintisiz ve kullanıcı dostu bir deneyim yaşamalarına katkıda bulunur. Kredi ve banka kartlarıyla gerçekleştirilen ödemelerin hızla işlenmesini sağlayan bu sistemler, sağlanan servis için gerekli olan donanım ve yazılımların yükünü de satıcıya yansıtmaz.

Sanal POS’lar ödeme işleminin nerede tamamlanacağını seçmenize olanak tanır. Sanal POS ile müşterilerinizi sağlayıcınızın tasarladığı güvenli ortak ödeme sayfasına yönlendirebilirsiniz. Ayrıca API’leri (uygulama programlama arayüzlerini) kullanarak bu ödeme sayfasının özelleştirilmiş bir hâlini kendi web sitenize taşıyabilirsiniz.

Daha sonra alışveriş süreci Sanal POS’tan geçerek ilgili miktar hesabınıza aktarılır. Sanal POS çözümleri sunan PayTR’ın Sanal POS çözümünde aldığınız ödemeler, en geç bir sonraki iş günü hesabınıza yansır.

Günümüzde sanal POS sistemleri tıpkı fiziksel POS makineleri gibi taksitli ve peşin ödemeler alabiliyor, bankaların sadakat programları tarafından sunulan fırsatları işleme alabiliyor, yüzlerce güvenlik protokolüyle ödemeleri koruyor ve sunulan paneller üzerinden işinizle ilgili detaylı finansal raporlamalar bile yapabiliyor.

Sanal POS ile ödeme süreci şu şekilde gerçekleşir:

  • Müşteri ürünün/hizmetin sergilendiği web sitesine ulaşır.
  • İstediği ürünü/hizmeti belirler
  • Ödeme formunu sitede veya ortak ödeme sayfasına yönlendirilerek doldurur
  • Ödemesini tamamlar
  • Ödeme işlemi güvenlik altyapısı tarafından doğrulanarak onaylanır ve tarafınıza ödemenin güvenli ve başarılı olduğu bilgisi verilir
  • Sonrasında size yalnızca ürün veya hizmeti müşteriye sunmak kalır.

Sanal POS başvurusu yapın

Sanal POS’ların kabiliyetleri saymakla bitmiyor, ancak bu sistemleri nasıl kuracağınız konusunda endişeniz varsa, kullanmaya başlamanın bir hayli kolay olduğunu söyleyelim.

Çevrimiçi olarak başvuru yapabileceğiniz sanal POS sistemleri için sağlayıcılar farklı ücretlendirmeler uygulayabiliyorlar. Kendinize en uygun çözümü bulmak için teklif almak için siz de başvuru yapabilirsiniz. Üstelik artık Sanal POS’unuzun açılması için gerekli evrakları ödeme sağlayıcısına fiziksel olarak iletmeniz de gerekmiyor.

PayTR’de evraklarınızı çevrimiçi yükledikten 2 saat sonra sanal POS’unuzla ödemeler almaya başlayabilirsiniz. Komisyon oranı, iş modelinize ve aylık cironuza göre yapılacak değerlendirmelerle belirlenen sanal POS çözümleri, e-ticarete makul mâliyetlerle atılmanızı sağlar.

Kolayca ücretsiz Sanal POS başvurusu yapın.