Logo Logo

Sevgililer Günü Harcamaları 3 Kat Arttı

İçindekiler
17.02.2021 - 2 dk Okuma Süresi

Bu yıl hediye tercihinde ev eşyaları öne çıktı

Geliştirdiği ürün ve teknolojilerle müşterilerinin ve tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıran ödeme şirketi PayTR’ın açıkladığı verilere göre Sevgililer Günü haftasında yapılan harcamalar geçen yıla kıyasla yüzde 154 arttı. Pandeminin etkisiyle evlerimize kapandığımız bu süreçte, en çok harcama artışının yaşandığı ürün kategorisi ise muhtelif ev eşyaları oldu.

Türk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR, Sevgililer Günü haftasında yapılan harcamalara ilişkin verileri açıkladı. Açıklanan verilere göre Sevgililer Günü haftasında internetten alışveriş hacmi geçen yılın aynı dönemine kıyasla 3 kat arttı. Sadece 14 Şubat gününde ise geçen yıla göre artış yüzde 75 seviyesinde gerçekleşti. Ortalama harcama tutarının 120 TL olduğu hafta, en yoğun alışveriş yapılan saat dilimi ise 18:00-21:00 arası oldu.

Verilere göre en çok harcama yapılan kategori “Ev eşyaları” olurken, ikinci sırada “aksesuar ve konfeksiyon mağazaları”, üçüncü sırada “bilgisayar ve benzeri elektronik ürünler”, dördüncü sırada “evcil hayvan mağazaları, evcil hayvan yemi ve malzemeleri”, beşinci sırada ise “kozmetik mağazaları” kategorileri yer aldı. “Kadın hazır giyim mağazaları” kategorisi ise alt sıralarda yer almasıyla dikkat çekti.

“Ev eşyaları ürünlerine talep arttı”

PayTR Genel Müdürü Tarık Tombul, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Bu yıl Sevgililer Günü haftasında geçen yıla kıyasla önemli artışlar gözlemledik. Pandeminin etkisinin hem online alışverişlere hem de tercih edilen kategorilere yansıdığını görüyoruz. Karantina dolayısıyla evlerde vakit geçirdiğimiz bu süreçte tüketicilerin tercihi ev ürünlerinden yana oldu. Aynı şekilde teknoloji ürünleri ve evcil hayvan mağazalarında da yaşanan artış, bu süreçte hayatımızın daha çok evlerimize ve dijital ortama kaydığını gösteriyor.”

2 Saatte PayTR’lı Olun!

PayTR Sanal Pos Hızlı Başvuru : bit.ly/2SaatteSanalPos

 

Benzer Blog İçerikleri İlginizi Çekebilir